A’dan Z’ye harflerle kolay hayvan ve nesne çizimleri!

0
749
Karınca

Çocukların okulda daha güzel resimler çizmesini sağlayabiliriz. Onlara evde çok güzel kolay çizimler hazırlayarak mutlu edebileceğimiz gibi adım adım resim çizmeyi alıştırmalı bir şekilde bu çalışmalarla öğretebiliriz. Yapacağınız şey çok basit. İlk önce bu güzel kolay hayvan çizimlerinin çıktısını almak.

 

Daha sonra da bir kitapçık haline getirip, önce siz aşamaları öğrenip, çocuklarınızla birlikte çizmeye başlamak. Oldukça eğlenceli bir süreç ve kolay aslan çizimi, köpek çizimi, kedi çizimi ve daha birçok sevimli hayvanı kolayca çizebilmelerini sağlayabilirsiniz. Çocukların resim çizme alışkanlığını geliştirmek son derece önemli bir mevzu.

Resimli hayvan çizim örneklerinin yanı sıra altta yine öğretici videolara da yer verdik. Bu sayede nasıl hayvan çizeceklerini veya kara kalem çizimleri yapım tekniklerini de öğrenecekler. Küçükken biz kare okul defterine ev, araba hayvan çizmeye çalışırdık. Her ne kadar benzemeseler de eğlenirdik.

Şimdi de çocuklar gördükleri şeyleri çizmek isterler. Çizmeye çalışırlar ve yapsalar da yapamasalar da mutlu olurlar. Çünkü resim çizmek bir tür terapidir. Dinlenme şeklidir. İçimizdekileri dışa vurma kabiliyetimizdir diyebiliriz. Altta örnek olarak köpek balığı çiziminin adımları verilmiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here