Baş Ağrısını Geçirmenin En Kolay Yolu Nedir?

0
337

Günlük koşuşturma ya da yoğun iş temposu sebebiyle herkesin yaşadığı en büyük rahatsızlıklardan birisi baş ağrısıdır. Baş ağrısı her yaşta görülebilen herkesin hayatı boyunca birçok kez tecrübe ettiği bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Baş ağrısının farklı birçok sebebi olabilir. Sebebi herhangi bir hastalık olabileceği gibi bulunulan gürültülü ortam ya da beyni yoran herhangi bir işle uğraşmak da olabilir.

Baş ağrısını iyileştirmek için birçok ilaç sayılabilir fakat bunları kullanmak yerine tıbbi yöntemlerden uzaklaşarak alternatif yöntemlerle baş ağrısını geçirmek de mümkündür. Bu aşamada da baş ağrısının sebebini belirlemek en önemli başlangıçlardan birisi olarak kabul edilebilir. Bazen baş ağrısının en önemli sebebi vücudun yeterince su alamamış olmasıdır. Bu yüzden gün içinde vücudun yeterince su almasına dikkat etmek gerekmektedir. Baş ağrısının başka bir sebebi de gün içindeki duruş bozukları ve eklemlerde yapılan yanlış hareketler olabilir. Bunun önlenmesi için de boynu çevirme ve omzu gevşetme egzersizleri gün içinde yapılmalı ve bu sayede de baş ağrısının önlenmesi mümkündür.

Baş ağrısını geçirmek için bir başka yöntem ise işaret ve baş parmağı arasında kalan noktaya baskı yapmaktır. Bu bölgede baş ağrısını geçirecek olan sinirler bulunduğundan hafif bir şekilde masaj yaparak baş ağrınızı geçirmek mümkün olacaktır. Bunun dışındaki bir başka masaj yöntemi ise işaret parmağı ile iki kaşın arasına yapılacak olan masaj yöntemidir. Yavaş hareketlerle masaj yapmak baş ağrınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır.

Baş ağrısına en iyi gelen çözüm yolu ise uyumaktır. Uyumak beyinin işini yavaşlattığından ve aynı zamanda düşüncelerle meşgul olmayı engellediğinden baş ağrısına iyi gelecektir. Eğer baş ağrınız ile bir miktar başa çıkabiliyor ve uyuyabiliyorsanız baş ağrınızın geçmesi için hiçbir engel bulunmamaktadır.

Eğer bu yöntemlerin hiç biri işe yaramadıysa bu baş ağrısının sebebinin bulunamamasından kaynaklanmaktadır ta da baş ağrısının altında başka bir sebep yatmasındandır. Bu da tıbbi bir müdahale ile anlaşılabileceğinden doktora görünmek gerektirmektedir. Doktorun önerdiği ağrı kesiciler ile baş ağrısından kesin olarak kurtulmak mümkün olacaktır. Ama her zaman tıbbi yöntemlerden önce alternatif yöntemler kullanılmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here