Link Kısaltma Servisleri ile Linklerinizi Kolayca Paylaşın

Link kısaltma servisleri ile limitli karakter kullanımlarından tasarruf edebilir, sosyal medyada içeriklerinizi kolayca paylaşabilirsiniz.

İnternette bazı konularda genellikle 140 karakter sınırlaması bulunuyor. Bunun en büyük örneği Twitter’dir. Link kısaltma servisleri bizlere içeriklerimiz de kullandığımız linkleri kısaltarak karakter sayısından tasarruf yapmamızı sağlar. Tek faydası elbette bu değildir.

[mark]URL’lerinizin Tıklanma Bilgilerini Izleyip Takip Edebilirsiniz[/mark]

Link kısaltma servislerinin size sunduğu bir diğer avantaj ise içeriklerde kullandığımız kısaltılmış linklerin kaç kez tıklandığı gibi bilgileri gözlemleyebilmektir.

[mark]Kolayca Paylaşabilirsiniz[/mark]

Birçok sosyal platformda uzun linklerin paylaşımı bazen sıkıntı yaratabilmektedir.Kısaltılmış linklerinizi sosyal medyada kolayca paylaşabilirsiniz. Örneğin kısa linkler, gönderdiğiniz mailler içinde oldukça kullanışlıdır.

[mark]Daha Profesyonel Görünüm[/mark]

Kısaltılmış linkler daha profesyonel bir görünüm ve intiba vermektedir. Facebook, Google gibi büyük şirketler dahi kısa linkler kullanmaktadır.

[title]Link Kısaltma servisleri nelerdir?[/title]

1. Goo.Gl

Goo.gl Google tarafından sunulan ücretsiz bir link kısaltma servisidir. Kullanımı oldukça kolay olmakla birlikte, sadece kısaltmak istediğiniz linkin adresini yazıp Shorten URL tıklamanız yeterli. Size anında linkin kısaltılmış hlaini sunuyor. Eğer Google hesabınız ile giriş yaparsanız, daha önce oluşturmuş olduğunuz link kısaltmalarını ve kaç adet tıklandıklarını da görebilirsiniz.

2. Bit.Ly

Bit.ly Twitter için en fazla kullanılan servistir. Birçok tweet içerisinde bu servisin kısaltılmış linklerini görebilmek mümkün. Kullanımı da tıpkı Goo.gl gibi oldukça basit. Kısaltmak istediğiniz linki yazın ve Shorten tıklayın. Ücretsiz bir hesap oluşturarak, oluşturduğunuz linklerin tıklanma detaylarını görebilirsiniz.

3. Tiny Url

Tinyurl en eski link kısaltma servisidir. Oluşturduğunuz kısa linkleri kişiselleştirebilme özelliğine sahip bu servisin kullanımı da oldukça basittir. Kısaltmak istediğiniz linki yazıp Make TinyURL tıklayın.

4. Is.Gd

Is.gd servisi kısaltılan linkler için küçük harf ile oluşturma desteği sunmaktadır. Bununla birlikte diğer servisler gibi izleme yada detaylı görüntüleme özellikleri bulunmamaktadır. 

5. 3.Ly

3.Ly link kısaltma servisi dünyadaki en kısa linki üreten servistir. Servisin en önemli özelliği ise link süresi asla bitmiyor. Ayrıca link kısalttığınızda aşağıdaki gibi QR kodu ve Embed QR kodu desteği de sunuyor.

Kaynak : Sadri Ercan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here