Twitter’da Toplu Tweet Silmenin En Kolay Yolu

Twitter kullanıcılarının birçoğu ara sıra da olsa Twitter profillerin temizleme ihtiyacı duyar. Twitter profili temizlemekten kastettiğimiz şey atılan tweeti silme, retweet silme ve favori (beğeni) silme gibi kişinin seçimine göre farklı işlemleridir..

Fakat bu noktada kimse de tek tek favori silme (beğeni), retweet silme, tweet silme gibi işlemlere ayıracak vakit bulamıyor veya zaman ayırmak istemiyor, istese bile bazı profil sahipleri için bu işlem çok uzun zaman alabiliyor. Bizde bugün bu konumuzda Twitter da toplu, hızlı ve kolay yoldan tweet nasıl silinir bunu göstereceğiz.

Yapacağımız işlemler için yazılımcı veya webmaster olmanıza gerek yok. Oldukça basit bir yöntem sayesinde twitter da toplu tweet nasıl silinir hep beraber göreceğiz.

İlk yapmamız gereken Google Chorome (veya Mozilla) tarayıcımızı açıp kendi twitter profilimize girmek.

Hesabımız açıldıktan sonra klavyenin üst tarafında bulunan F12 tuşuna basalım.

Alt kısımda veya yan kısımda kodlamalarla dolu olan bir pencere açılıyor, alt kısımda gösterdiğim resimdeki gibi. (bu işlemler çok karışık deyip vazgeçmeyin oldukça basit)

Şimdi ise üst resimde gösterdiğim gibi Console butonuna tıklıyoruz, ve alt resimdeki gibi boş bir pencere sekmesi açılıyor.

Şimdi ise size vereceğim alt kısımdaki Twitter Toplu Tweet Silme Kodunu kopyalayıp CTRL ve V tuşu yardımıyla kodu pencereye yapıştırıyoruz, ve ardından ENTER tuşuna basıyoruz.

Toplu Tweet Silme Kodu

 [su_note]var kac_tweet_atla = 0; setInterval(function() { setTimeout(function(){ $(".Icon.Icon--small.Icon--retweeted").parents(".js-stream-item.stream-item.stream-item").remove() $(".stream-item").find(".js-actionDelete > button")[kac_tweet_atla].click(); },1000) setTimeout(function(){ $(".modal.draggable#delete-tweet-dialog-dialog button.btn.primary-btn.delete-action").click(); },1000) },2000) setInterval(function() { window.scrollTo(0,document.body.scrollBottom); },10000); setInterval(function() { window.scrollTo(0,document.body.scrollHeight); },1000);[/su_note]

Yapacağımız işlemler bu kadar, şimdi ise tweetlerimiz otomatik olarak silinmeye başladı. Tweet silme işlemini durdurmak istediğinizde sayfayı yenilemeniz yeterlidir. Umarım size zaman kazandırıp yardımcı olmuşumdur..

ÖNEMLİ NOT!

Paylaştığım kodda farkettiyseniz en üst kısımında ”kac_tweet_atla = 1; ” şeklinde bir yazı var.. Bu şu demek oluyor; sabitlediğiniz tweetleri veya yeni atmış olduğunuz tweetlerin silinmesini istemiyorsanız kodun en üst kısımında bulunan ”kac_tweet_atla = 1; ” kodunu yukarıda gösterdiğim console sekmesine yapıştırdıktan sonra kendinize göre düzenleyip enter tuşuna basın. Örnek 20 yazdınız diyelim. Kod, en son attığınız 20 tweeti silmeden atlıyor ve 20 den sonrasını silmeye başlıyor. Dikkat edilmesi gerekenlerden biride ‘kac_tweet_atla = 1;’ kodunu düzenlerken sadece rakamı düzenliyorsunuz yazıları düzenlemeyin, yoksa kod çalışmaz.

Anlamadığınız bir durum olursa yorum bırakabilirsiniz, herkese kolay gelsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here