Chp İzmir Narlidere belediyesi sokağı sattı mı?

İzmir’in Narlıdere ilçesinde skandal bir olay yaşandı, Mahalle esnafı ve sakinlerinin iddiasına göre Narlıdere Belediyesi ilçesinde bulunan Altıevler Mahallesi Piri Reis sokağı Belediyenin bilgisi dahilinde yolun kendisine ait olduğu iddia edilen vatandaş tarafından trafiğe ve vatandaşın kullanımına kapatıldı.

Yolu kapatan şahıs, yolun kendisine ait olduğunu iddia etti. Mahalle sakinlerinin iddiasına göre, mahkeme kararı olmasına rağmen yol kapatıldı ve beldiyeye yapilan şikayetlere rağmen yetkililerden mahalle sakinlerinin mağduriyetini giderecek herhangi bir adım atılmadı.

Mahalle sakinleri sokağın şahısa usulsüzlükle satılıp kendi tapulu iskanlı olan evlerinin ortasından yol geçtiğini iddia etti. Narlıdere Belediye Başkanı Abdül BATUR konu ile ilgili sessizliğini koruyor ve herhangi bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. Mahalle sakinleri evlerine giremediklerini evelerine giden yolun vatandaş tarafından usülsüz kapatıldığını iddia ediyor. Mahalle sakinleri sokağı kapatıp tapulu iskanlı evlerinin yol olup olmayacağını merakla beklemekte.

Gerçekten sokak Belediye tarafından satıldı mı ? Bu belirsizlik hala sürüyor, bu konuda bir açıklama yapılmadığı, çözüm üretilmediği için bütün sokak sakinleri evlerine giremiyor büyük mağduriyet içerisinde olduklarını söylüyorlar.

Not: En kısa sürede olayın çözüme kavuşmasını sokağın tekrar açılmasını temenni ediyoruz. Hiç bir belediye halkını bu zulme maruz bırakamaz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*